Młodzicy Gryfa uczestniczyli w XXI Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej w Łebie

Młodzicy Gryfa uczestniczyli w XXI Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej w Łebie

W dniach 14-17.03.2019 zespół młodzika MKS GRYF Szczecinek uczestniczył w XXI Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej w Łebie. W rozgrywkach, odbywających się równolegle na ośmiu boiskach, uczestniczyły 22 zespoły chłopców i 24 dziewcząt. Drużyny zostały podzielone na grupy, w ramach których siatkarze zdobywali punkty. Zespół ze Szczecinka uplasował się na 4 miejscu w grupie i ostatecznie po dwóch remisach zajął 16 miejsce w turnieju.
GRYF rywalizował w grupie z zespołami z: Kaliningradu, Lęborka, Malborka, Lnianego i Jastarni, a następnie w finałach z: Gdańska, Koszalina i Olsztyna. Oprócz wymienionych zespołów w maratonie wzięły udział również reprezentanci: Cuprum, Lubina, Będzina, Zawiercia, Warszawy, Krotoszyna, Grodna, Tomaszowa Mazowieckiego, Szczecina, Darłowa, Elbląga, Grudziądza, kadra woj. pomorskiego oraz kadra woj. zachodniopomorskiego. Całość zawodów wygrał zespół KS Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonując w finale Grodno.
Zespół MKS Gryf Szczecinek wystąpił w składzie: Cyprian Olejarczyk (kapitan i zdobywca MVP naszego zespołu), Konrad Kawa (libero),  Jakub Woźniak, Marcel Kwak, Oskar Sakowski, Filip Polanowski, Miłosz Sobolewski, Gaspar Kuźma, Bartłomiej Radzymiński, Błażej Krywiński, Igor Studziński oraz Paweł Chmura.
Trenerem grupy młodzika jest: Krzysztof Gutowski przy wsparciu całego sztabu trenerskiego klubu.
Zespół Gryfa, na wcześniejszych zmaganiach w Drawsku Pomorskim, uzyskał kwalifikacje do 1/4 Mistrzostw Polski w kategorii młodzika, które odbędą się w Kołobrzegu w dniach 22-24.03.2019.

inf., zdj. Magdalena Tomczak-Szybisty MKS GRYF Szczecinek