Zawodnicy KSW Szczecinek zdobyli tytuły Mistrzów Polski w kick-boxingu

W dniach 8-10.03.2019 w Mysiadle koło Warszawy odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych i Starszych w Kick-Boxingu. W zawodach wystartowało 278 sportowców z 64 klubów, w tym zawodnicy KSW Szczecinek.
W kategorii kadet młodszy bardzo dobrze spisała się Wiktoria Szumska (kat. 57 kg) zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Polski. W finale pokonała zdecydowanie na punkty zawodniczkę Nadie Czarnecką z Akademii Sportów Walki Kutno.
Kadet starszy, Szymon Gaczyński (kat. 69 kg) także wywalczył tytuł Mistrza Polski. Pierwsze 3 walki wygrał zdecydowanie na punkty, w finale spotkał się z Szymonem Lewandowskim z UKS Santa Płock i po bardzo zaciętej walce wygrał stosunkiem głosów 2:1. Jest to jego największy sukces, gdyż w ubiegłym roku zajął miejsce 5 – 8.
Szymon został powołany do Kadry Polski Kadetów i będzie przygotowywać się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 23.08-01.09.2019r na Węgrzech. Wiktoria będzie musiała poczekać jeszcze rok na powołanie do kadry, ponieważ Mistrzostwa Europy i Świata rozgrywane są od kat. kadet starszy.
W Mistrzostwach wystartowało jeszcze 2 zawodników KSW Szczecinek: Dominik Wasilewski (kat. 48 kg) oraz Kacper Jakimcio (kat. 42 kg). Dominik wygrał pierwszą walkę eliminacyjną, niestety w drugiej walce przegrał z reprezentantem Gorzowa Wielkopolskiego. Kacper, dla którego był to debiut w kategorii kadeta starszego, niestety przegrał pierwszą walkę.

Trenerzy: Krzysztof Pajewski i Zbigniew Sołtys.