W Człuchowie pobiegli Tropem Wilczym

04.03.2019
Biegacze ze Szczecinka wystartowali w sobotnim Biegu Tropem Wilczym poświęconym pamięci Żołnierzy Wyklętych. Impreza odbyła się po raz pierwszy w Człuchowie, natomiast biegi w tej formule zorganizowane są już od siedmiu lat w całej Polsce.

Uczestnicy rywalizowali na dwóch dystansach. Pierwszy – symboliczny – to 1963 metry. Nawiązuje do roku, w którym zamordowany został ostatni żołnierz wyklęty – Józef Franczak „Lalka”. Trasa biegu głównego natomiast liczyła 10 km. Była wymagająca, crossowa, z dużą ilością podbiegów wąskimi uliczkami. A wszystko w malowniczej scenerii zamku krzyżackiego” – tak relacjonowała nam wrażenia z terenu jedna z uczestniczek – Kamila Werner, która na tym dystansie zajęła drugie miejsce. W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył szczecinecczanin Igor Siódmiak.
Poniżej zamieszczamy czasy i kolejność na mecie biegu głównego wszystkich zawodników ze Szczecinka.

1. Igor Siódmiak 34:20 (7Pro Siódmiak Traithlon)
6. Łukasz Cerk 38:09 (Biegaj z Cerkiem)
12. Michał Szyło 39:55 (Biegaj z Cerkiem)
13. Mirosław Kowalski 40:13 (Szczecineckie Bractwo Biegowe)
18. Daniel Wieczorek 41:55 (Biegaj z Cerkiem)
32. Kamila Werner 43:22 (Biegaj z Cerkiem)
38. Piotr Żyjewski 44:38 Szczecinek
43. Rafał Lesyk 45:21 (RC Szczecinek)
W biegu na 1963 m. na czwartej pozycji uplasował się Paweł Opiela z 7Pro Siódmiak Traithlon z czasem 06:13.

Pełne wyniki dostępne są tutaj: dystans 1963, dystans 10 km.