Weekendowe mecze Akademii Piłkarskiej

Weekendowe mecze Akademii Piłkarskiej

W sobotę 23.02.2019 AP Szczecinek była organizatorem turnieju rocznika 2011. Na zaproszenie odpowiedziały drużyny Juventus Academy Bydgoszcz oraz KS Gwardia Koszalin (trenerzy Jakub Śpiegowski i Artur Pryczek). Szczecineccy zawodnicy mimo początkowej tremy rozegrali dobre zawody. Poza nagrodami drużynowymi na turnieju zawodników wyróżniono również indywidualnie.
Do drużyny mistrzów z zespołów Akademii wybrano Mikołaja Kiliana, Marcela Hudańca i Adama Kaweckiego. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mikołaj Marczyński, który strzelił aż 11 bramek!
Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom, rodzicom, trenerom oraz osobom, które pomagały w organizacji i sprawnym przebiegu tego wydarzenia.

Tego samego dnia Akademia Piłkarska Szczecinek wystąpiła na turnieju „Bałtyczek CUP 2012” w Koszalinie. Klub reprezentował rocznik 2012 składający się z dwóch zespołów (trenerzy Dorian Pacałaty i Piotr Kusiak). Oprócz Akademii w rozgrywkach udział wzięło 14 zespołów. Mecze odbywały się na dwóch równoległych boiskach, po 10 minut każdy. Drużyny grały swoje mecze w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy wg umiejętności piłkarskich ocenionych przez trenerów. Nie prowadzono klasyfikacji punktowej, natomiast na koniec wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz medale.
Na turnieju przyznawane były nagrody indywidualne – w zespole niebieskich wyróżniono Karola Pryczka, a w zespole białym Franciszka Podgórskiego.
Mali sportowcy byli bardzo zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Uśmiechnięci wrócili z turnieju do domu. Kolejny wyjazd na turniej, z dużą dawką pozytywnej i sportowej rywalizacji wśród młodych adeptów jest dla mnie miłym i pozytywnym akcentem, gdzie po raz kolejny mogę zauważyć jak nasi sportowcy rozwinęli się trenując w bieżącym sezonie pod moim okiem. Nowe miejsce, nowi przeciwnicy, nowe trudności, z którymi muszą się mierzyć będą pozytywnie wpływać na przyszłość. Duże podziękowanie ode mnie należy się szczególnie rodzicom za zaufanie do mojej osoby, ponieważ dali mi pod opiekę swoich sportowców na 9 godzin. Także dziękuję za pomoc trenerowi Arturowi Pryczkowi – mówi obecny na turnieju trener Dorian Pacałaty.

Niedziela 24.02.2019 – kolejny turniej, którego organizatorem była Akademia Piłkarska. Tym razem na boisko wybiegli zawodnicy z rocznika 2010 (trenerzy Maciej Góra i Szymon Dobrosielski).
W naszym turnieju udział wzięło 8 drużyn: Gwardia Koszalin, JFA Przechlewo, Bałtyk Koszalin, Brazilian Soccer Schools Koszalin, Iras Czaplinek I, Iras Czaplinek II oraz AP Szczecinek I i AP Szczecinek II. Turniej pełen wrażeń, emocji i bardzo dobrej gry. Organizatorzy dziękują wszystkim drużynom za przyjazd, a zawodnikom za stworzenie pięknego widowiska.
Turniej wygrała drużyna Gwardii Koszalin. Zawodnikiem turnieju został Daniel Cieślak (Gwardia Koszalin), a najlepszym bramkarzem Filip Kamyszek (JFA Przechlewo).
Akademię Piłkarską Szczecinek reprezentowali: Antek Swiegoński, Maciek Białoch, Tomek Chudzik, Kuba Błaszczyński, Bartek Mamzer, Dawid Mularczyk, Paweł Medenecki, Mikołaj Stasik, Michał Krudecki, Miłosz Żmuda, Dominik Stępień, Patryk Stolarczyk, Bartek Bobyk, Borys Bena, Dominik Rostek, Oskar Sulej, Łukasz Nazarewski, Grzegorz Konopiński, Grzegorz Bakuła.

W niedzielę 24 lutego rocznik 2012 pojawił się turnieju w Złotowie. Gospodarzem była miejscowa akademia Fair Play Złotów. Akademia Piłkarska Szczecinek storpedowana chorobami oraz zmęczeniem kilku zawodników grających w sobotnim turnieju, wystąpiła jedynie w 4 osobowym składzie (Franciszek Podgórski, Karol Pryczek, Stanisław Fabisiak i Krystian Głuszak). Poza szczecinecką ekipą zagrało 17 zespołów.
Mecze odbywały się na trzech różnych boiskach, a każda grupa rywalizowała na jednym, wyznaczonym przez organizatora. Akademię Piłkarską Szczecinek przydzielono do grupy A wraz z zespołami: UKS AFP Złotów Real, Akademia Reissa Trzcianka, Akademia Reissa Bydgoszcz, LPFA Trzcianka oraz Tęcza Łobżenica. Grano systemem każdy z każdym w swoich grupach, po 10 minut jeden mecz. Każdy zawodnik został nagrodzony za swój wysiłek pamiątkowym medalem. W przerwie między meczami zawodnicy oraz rodzice mogli skosztować różnych przekąsek oraz owoców.
Nasz zespół będąc w 4-osobowym składzie, świetnie spisał się w każdym meczu, z pełnym zaangażowaniem oraz z radością bawili się grając w piłkę. Choć wiele ich to kosztowało wysiłku, z uśmiechem na twarzy wracali do domów. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu całego turnieju – świetna i płynna organizacja. Zawodnicy bardzo świetnie się spisali. Pomimo że nie posiadali zmiennika, byli w stanie wytrzymać trudy całego turnieju. Szczególnie mnie bardzo cieszy, że zdobywali bardzo dużo goli co wzmaga więcej emocji i radości u tych młodych adeptów piłki nożnej. Cieszę się z tego, że mogliśmy sprawdzić się na tle silnych – Akademii Reissa, Fair Play oraz Lecha Poznań, dzięki temu mam sporą ilość materiału do analizy. Każdy turniej, każda impreza sportowa jest dobrą okazją do nauki poprzez dobrą zabawę dla każdego dziecka, które ma styczność ze sportem – mówi Dorian Pacałaty.

inf.,zdj. AP Szczecinek