Akademia Piłkarska Szczecinek będzie szkolić zawodników zgodnie z Programem Certyfikacji PZPN

Akademia Piłkarska Szczecinek będzie szkolić zawodników zgodnie z Programem Certyfikacji PZPN

Akademia Piłkarska Szczecinek zakwalifikowała się do pilotażowego programu certyfikowania szkółek piłkarskich prowadzonego przez Polski Związek Piłki Nożnej.  Program Certyfikacji PZPN to innowacyjny program skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Główna ideą programu jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami i pomoc w ich szkoleniu.
„Nasza Akademia zakwalifikowała się do pilotażowego programu certyfikacji PZPN. Jest to dopiero początek drogi związanej z otrzymaniem wyróżnienia w tym programie, przez najbliższe pół roku będziemy starać się o certyfikację. Szkółki i akademie mogą otrzymać brązową, srebrną lub złotą gwiazdkę. Przed nami szkolenie w siedzibie PZPN w Warszawie, wizytacja przedstawicieli PZPN w Szczecinku i złożenie wniosku o certyfikację. Jeśli spełnimy wszystkie warunki to gwiazdkę otrzymamy 1 września 2019. Warunków jest sporo – 10 kategorii z konkretnymi wymaganiami. Dotyczą one między innymi infrastruktury sportowej, trenerów i programu szkolenia.” – mówi koordynator AP Szczecinek Jakub Śpiegowski.
Do pilotażowej edycji programu zakwalifikowano w całej Polsce 160 podmiotów. W pierwszej kolejności szkółki mogą ubiegać się o otrzymanie certyfikatu brązowego, następnie rozwijać się i szkolić, aby w kolejnych latach starać się o odznaczenia wyższe.
Wśród wyróżnionych w tym roku jest zaledwie osiem podmiotów reprezentujących województwo zachodniopomorskie. Oprócz Ap Szczecinek do programu przystąpiły: AP Pogoń Szczecin, Bałtyk Koszalin, Chemik Police, Fala Międzyzdroje, Kotwica Kołobrzeg, Gavia Choszczno oraz UKS Dębno. AP Szczecinek została wskazana przez ZZPN ze względu na bardzo dużą jakość organizacyjną oraz szkoleniową w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży.
„Cieszymy się, że PZPN docenia naszą ciężką pracę i dołączymy do programu jako jedna z pierwszych akademii w woj. zachodniopomorskim. Chcemy zapewnić najlepsze warunki do rozwoju każdemu zawodnikowi w naszej Akademii i ta ciężka praca wykonywana przez lata przynosi efekty. Od dłuższego czasu mocno stawiamy na edukację i rozwój trenerów, by szkolenie stało na coraz wyższym poziomie. Wyróżnienie w postaci zaproszenia do pilotażowego programu certyfikacji PZPN pokazuje, że zmierzamy w dobrą stronę!” – mówi  Jakub Śpiegowski.
Przyznanie takiego certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym i brązowym)  jest równoznaczne ze spełnieniem szeregu norm i kryteriów a zarazem gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Wyróżnione w ten sposób szkółki będą dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania  swoich piłkarskich umiejętności.
„Certyfikacja w postaci gwiazdki to sygnał dla rodziców, że spełniamy szereg kryteriów i szkolimy na wysokim poziomie. To także dodatkowe korzyści dla samej Akademii Piłkarskiej Szczecinek, bo PZPN przygotowuje pomoc merytoryczną dla uczestników programu.”  – dodaje Jakub Śpiegowski.

inf., zdj. Akademia Piłkarska Szczecinek