Galeria Sztuki przy Centrum Konferencyjne ZAMEK zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa pana Jacka Maślankiewicza.

Galeria Sztuki przy Centrum Konferencyjne ZAMEK zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa pana Jacka Maślankiewicza.

Galeria Sztuki przy Centrum Konferencyjne ZAMEK zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa pana Jacka Maślankiewicza.
Jacek Maślankiewicz urodził się 7 lutego 1955 r.  Wykształcenie wyższe uzyskał na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1979 r. Pierwszą wiedzę o malarstwie zdobywał pod okiem swojego ojca artysty malarza Ireneusza Maślankiewicza, a dalej na studiach w pracowniach Jana Lisa, Bohdana Urbanowicza i Rajmunda Ziemskiego. Obrazy twórcy można podziwiać między innymi w zbiorach muzealnych Muzeum Miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim, Muzeum w Lęborku i Muzeum Okręgowego w Siedlcach. Cześć prac znalazła się również w zbiorach Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie, Galerii Miejskiej w Kołobrzegu, a także w Zbiorach Watykańskich.

W swoim dorobku posiada ponad 226 pokazów zbiorowych w Polsce i na świecie oraz udział w międzynarodowych spotkaniach twórców. Został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Honorową Odznaką Zasłużonego dla Kultury Polskiej.

Zainteresowanych twórczością warszawskiego artysty Jacka Maślankiewicza zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy, która odbędzie się 24 stycznia o godz. 18.00 w Galerii Sztuki “Zamek” przy ul. Mickiewicza 2 w Szczecinku. Wystawa będzie eksponowana do 24 lutego.