W weekend odbył się kołobrzeski VII Światowy Festiwal Morsowania

W weekend odbył się kołobrzeski VII Światowy Festiwal Morsowania

W Kołobrzegu w dniach 04-06.01.2019 r. po raz siódmy odbył się Światowy Festiwal Morsowania. Ponad 1200 morsów z całej Polski, a także zza granicy przystąpiło do wspólnego świętowania zanurzając się w mroźnych wodach Bałtyku. Impreza rozpoczęła się w piątek o godzinie 16.00 na plaży centralnej przy Molo, na której nastąpiło uroczyste przywitanie uczestników, a następnie pierwsza wspólna kąpiel. Na potrzeby festiwalu oddano do dyspozycji beczki do gorących kąpieli, sauny i ruskie banie. W trakcie parady na plaży można było dostrzec sztandary sygnalizujące przybycie klubów morsów między innymi z Mielna, Koszalina, Wałcza, Kamienia Pomorskiego, Polic, Nowogardu, Gdańska, Barlinka, a nawet z dalszych zakątków Polski, takich jak Wrocław, Radzymin czy dolnośląski Dobrodzień. W trakcie trzydniowej imprezy przygotowano szereg atrakcji:

– II Zimowe Mistrzostwa Polski NordicMorsing 2019
– Live Cooking – gotowanie na plaży

– Uczta muzyczna DJ MIQRO & PESOS
– Pokaz Jumping Fitness
– Pokaz surfingu i Stand UP Paddle
– Pokaz Laserowy

Morsowanie co roku przyciąga coraz większa liczbę zwoleników. Główną zaletą mroźnych kąpieli jest możliwość hartowania organizmu co pozytywnie wpływa na odporność i możliwość zwalczania infekcji. Skutkiem tego jest poprawiona sprawność fizyczna, a także wzmocnienie układu krwionośnego i lepsze dotlenienie organizmu. W trakcie tegorocznego Światowego Festiwalu Morsowania pomimo niskiej temperatury uczestnicy zachowali dobry nastrój i w pozytywnej atmosferze bawili się do późnych godzin wieczornych.
Głownym organizatorem imprezy był
Kołobrzeski Klub Morsów.
Zapraszamy do oglądania fotorelacji z tego wydarzenia dostępnej na naszym Facebooku: AktywnePomorze24.

Kołobrzeska plaża gościła w ten weekend miłośników zimowych kąpieli z całej Polski. W imprezie uczestniczyło ponad 1200 morsów. Zapraszamy na fotorelację z niedzielnego wspólnego zanurzenia w Bałtyku.

Opublikowany przez AktywnePomorze24 Poniedziałek, 7 stycznia 2019