Ruszył cykl turniejów halowych z udziałem piłkarzy Akademii Piłkarskiej Szczecinek

Ruszył cykl turniejów halowych z udziałem piłkarzy Akademii Piłkarskiej Szczecinek

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym zawodnicy Akademii Piłkarskiej Szczecinek regularnie biorą udział w towarzyskich turniejach halowych.

Jeszcze w listopadzie zespół U-9 (trener Maciej Góra / Szymon Dobrosielski) wybrał się do pomorskiego Tuchomia na Chocimierz Cup. Kolejny raz okazję do rywalizacji Ci sami zawodnicy mieli w sobotę w Barwicach. W turnieju Partner Cup udział wzięło dziesięć drużyn, w tym dwie drużyny Akademii. Zwycięzcą Ligi Mistrzów została AP Szczecinek I, która w finale pokonała Brasilian Soccer Schools ze Stargardu 3-0. Akademia I nie przegrała w turnieju żadnego meczu i straciła jedynie dwie bramki. Natomiast młodzi piłkarze grający pod szyldem AP Szczecinek II przegrali tylko jedno spotkaniu, w całym turnieju zajmując ostatecznie III. miejsce. Sponsorem drużyn Akademii w kategorii U-9 jest firma Kronospan Polska.

Dzień później – ponownie w Barwicach – do rywalizacji stanęli podopieczni Krzysztofa Kutrowskiego i Roberta Siwińskiego w kategorii U-11. Tutaj także najlepsza w stawce okazała się Akademia Piłkarska, która w finale wygrała z UKS Dąbek Tychowo.

Za tydzień w roli gospodarza wystąpi Akademia, która po raz kolejny zorganizuje Turniej Mikołajkowy KRONO w kategorii U-7. Do Szczecinka zaproszone zostały drużyny Gwardii Koszalin, Bałtyku Koszalin, Brasilian Soccer Schools Koszalin i AP Kotwica Kołobrzeg. Początek gier w Sali przy ulicy Wiatracznej w sobotę o 10:00.

inf., zdj. UKS Akademia Piłkarska Szczecinek