Zapraszamy sympatyków Nordic Walking do Kołobrzegu na II Mistrzostwa Nordicmorsing

Zapraszamy sympatyków Nordic Walking do Kołobrzegu na II Mistrzostwa Nordicmorsing

Kołobrzeg od lat gości ludzi, którzy uwielbiają zimne kąpiele. Podczas poprzednich edycji Światowego Festiwalu Morsowania odbywały się zajęcia prowadzone przez instruktorów Nordic Walking, a w roku 2018 uczestnicy rywalizowali w I Mistrzostwach Morsów Nordicmorsing. Tym razem zapraszamy również zawodników Nordic Walking, ponieważ 5 stycznia 2019 odbędą się II Zimowe Mistrzostwa Nordic Walking dla Morsów Nordicmorsing.
Zawody zostaną rozegrane w ramach VII Światowego Festiwalu Morsowania w Kołobrzegu. Przygotowaliśmy trasę, która wytyczona została częściowo po plaży oraz alejkami wzdłuż plaży. Do pokonania będzie dystans 5 kilometrów dla kobiet i mężczyzn. Jadąc do Kołobrzegu na Festiwal Morsie zabierz kije do Nordic Walking, Nordic Walkerze wpadnij do Kołobrzegu na zawody i zobacz jak bawią się ludzie lubiący morsować, a może po zawodach zdecydujesz się na swoją pierwszą zimową kąpiel.
Organizatorami wydarzenia są Kołobrzeski Klub Morsów oraz Urząd Miasta Kołobrzeg. Zapisy na zawody będą dostępne bezpośrednio przed startem od godz. 9:00 na plaży Centralnej w Kołobrzegu przy molo.
Patronem medialnym Festiwalu jest AktywnePomorze24.

inf. UM Kołobrzeg