Ogromny sukces akrobatek ze Szczecinka

W dniach 6 – 8 października w miejscowości Novi Sad w Serbii odbyły się Mistrzostwa Europy w Fitness Dzieci. Polskę reprezentowały 3 zawodniczki Akrobatycznego Klubu Sportowego „Darzbór” Szczecinek. Karolina Pietrzyk w kategorii wiekowej 15 lat wywalczyła brązowy medal, tym spektakularnym wynikiem zakończyła swoje starty w kategorii dzieci. Kolejna akrobatka, Liwia Stańczykowska jest czołową zawodniczką Europy, gdyż Mistrzostwa zakończyła w ścisłym finale, plasując się na V miejscu. Maya Bartoszek po eliminacjach uplasowała się tuż poza finałem na 7 pozycji. W punktacji drużynowe reprezentacja Polski, w skład której oprócz zawodniczek AKS „Darzbór” Szczecinek zostały powołane akrobatki klubu Black&White Ostrowiec Świętokrzyski, wywalczyła III miejsce.
Trenerką zawodniczek ze Szczecinka jest Wioletta Szydlak. Udział w Mistrzostwach był możliwy dzięki wsparciu Starostwu Powiatowemu Szczecinek oraz państwu Iwonie i Januszowi Stańczykowskim.