Ekologiczny VW Golf stanął przed szczecineckim ratuszem.

Ekologiczny VW Golf stanął przed szczecineckim ratuszem.

Nagroda główna w plebiscycie „Najlepszy taksówkarz w Szczecinku” stoi już przed szczecineckim ratuszem. Elektryczny VW Golf o wartości 150 tys. zł. praktycznie bezszelestnie wjechał dziś na plac Wolności. Samochód został przekazany miastu przez firmę Kronospan i można go obejrzeć przed głównym wejściem do ratusza. Symboliczny klucz do auta odebrał wiceburmistrz Daniel Rak. Zasięg po całkowitym naładowaniu akumulatorów wynosi 300 km, natomiast szacunkowy koszt pokonania 100 km to jedyne 7 złotych.

Szczecinek bardzo wyraźnie zmierza w kierunku rozwiązań proekologicznych. Lada dzień do miasta przyjedzie 10 elektrycznych autobusów marki Ursus, które zastąpią dotychczasowy tabor. A to nie koniec współpracy z Kronospanem. Firma bowiem zamierza zainwestować jeszcze 100 tys. zł w rozbudowę Szczecineckiej Wypożyczalni Rowerów Miejskich. W sumie nad Trzesieckiem będzie można korzystać z 24 stacji.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy Plebiscytu „Najlepszy taksówkarz w Szczecinku” dostępny jest na stronie internetowej www.sapik.pl.