Festiwal Smaków Food Trucków wraca do Szczecinka!

Festiwal Smaków Food Trucków wraca do Szczecinka!

Food trucki z całej Polski, kuchnie świata, autorskie dania, niecodzienne smaki i atrakcje dodatkowe. Wszystko to już 13 października na placu przy Kronospan Design Center i 14 października na placu przy Muszli Koncertowej w Szczecinku. Festiwal Smaków Food Trucków to ogólnopolskie wydarzenie kulinarne, jeden z największych zlotów food truckowych w Polsce. Do udziału w wydarzeniu zapraszane są najlepsze food trucki z całej Polski. Dobierane są one pod kątem różnorodności i jakości serwowanych potraw. W jednym miejscu pojawią się reprezentanci kuchni wielu krajów i kontynentów. Wydarzenie kierowane jest do wszystkich, dużych i małych, rodzin, grup przyjaciół i każdego, kto ma ochotę na poznawanie nowych smaków. Na miejscu będzie można spróbować niecodziennych potraw, a także zrelaksować się na świeżym powietrzu, przy dobrej muzyce i wyborowym towarzystwie. Food trucki, które przyjadą na festiwal z całej Polski, wyróżnia jakość, staranność przygotowywania potraw, świeże składniki, autorskie dodatki, a przede wszystkim pasja i oryginalny pomysł na menu. Dania przyrządzane są na miejscu, a goście mogą obserwować cały proces przygotowywania.
Poza masą pyszności na gości czekać będą atrakcje dodatkowe. Na festiwalu pojawią się strefy aktywności dodatkowych, m.in.:
– strefa dla dzieci,
– strefa chilloutu – muzyka, leżaczki,
– zawody kulinarne z nagrodami,
– gra terenowa z nagrodami.
Dodatkowo uczestnicy będą mogli wybrać „Najsmaczniejszego Food Trucka Festiwalu”.
W sobotę festiwal odbędzie się na placu przy Kronospan Design Center łącząc siły z wydarzeniem „10-lecie Strefy Płyt. Kronospan mieszkańcom Szczecinka”. W ramach imprezy wiele atrakcji dla najmłodszych, a o 18:00 koncert Urszuli. W niedzielę Festiwal Smaków Food Trucków przenosi się na plac przy Muszli Koncertowej.
Nie może Was zabraknąć!
Co? II Festiwal Smaków Food Trucków w Szczecinku
Kiedy i Gdzie? 13 października (sobota) – plac przy Kronospan Design Center, ul. Pilska 2
                          14 października (niedziela) – Muszla Koncertowa
O której? sb: 12:00-21:00, nd: 12:00-20:00

Wstęp bezpłatny!
Wkrótce informacje o food truckach, które tym razem odwiedzą Szczecinek oraz liczne konkursy z nagrodami!

Więcej na: www.facebook.com/events/276166246334962/
O festiwalu:
Festiwal Smaków Food Trucków to ogólnopolskie wydarzenie kulinarne, jeden z największych zlotów food truckowych w Polsce organizowanych od 2014 r. W festiwalu udział biorą food trucki z całej Polski. Organizatorzy dobierają wystawców pod kątem jakości oferowanych dań oraz różnorodności menu. Ideą festiwalu jest promowanie street foodu oraz jedzenia w duchu „slow”, inspirowanego kulturą i smakami różnych krajów świata.

Więcej informacji na www.festiwalsmaku.com.pl.
Partnerzy: SAPiK, Browar Amber, Kronospan.

inf., zdj. SAPiK