Stawy w Kołobrzegu wypięknieją

Stawy w Kołobrzegu wypięknieją

Czystsze i bezpieczniejsze będą stawy, które znajdują się na terenach zabytkowych, kołobrzeskich parków oraz zieleni osiedlowej. Umowę gwarantującą wsparcie z PO RYBY 2014-2020 Gminie Miastu Kołobrzeg na poprawę zagospodarowania trzech stawów podpisze 4 października br. w Kołobrzegu Członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska.
Oczyszczone zostaną stawy w parkach im. H. Dąbrowskiego i im. Jedności Narodowej oraz na terenie zieleni osiedlowej przy ul. Krzywoustego w Kołobrzegu. Zbiorniki te charakteryzują się nasilonym procesem wzrostu żyzności wód, czego skutkiem jest nadmierne zakwitanie i wypłycanie. Unijne wsparcie pozwoli na przeprowadzenie działań, które poprawią przejrzystość wody, zredukują osady denne, pozytywnie wpłyną na różnorodność organizmów, zredukują przykre zapachy i zahamują procesy gnilne. W ramach dofinansowania uporządkowana zostanie także linia brzegowa stawów.
Całkowity koszt związany z poprawą zagospodarowania stawów to ok. 270 tys. zł, dofinansowanie z PO RYBY 2014-2020 wyniesie blisko 230 tys. zł.

inf. UM Szczecin