W Kołobrzegu sportowcy walczyli w Finale Krajowej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Prezesa Szkolnego Związku Sportowego.

W Kołobrzegu sportowcy walczyli w Finale Krajowej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Prezesa Szkolnego Związku Sportowego.

W czwartek 20 września 2018 roku na stadionie lekkoatletycznym im. Michała Barty przy I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. m.Kopernika w Kołobrzegu odbył się Finał Krajowy Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Prezesa Szkolnego Związku Sportowego. Tydzień po oficjalnym otwarciu stadionu lekkoatletycznego odbyło się uroczyste otwarcie pierwszych krajowych zawodów lekkoatletycznych z udziałem zawodników, uczniów szkół ponadgimnazjalnych z siedmiu województw. Ceremonii otwarcia zawodów dokonał Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski.

W zawodach prawo startu posiadają reprezentacje szkolne, które w korespondencyjnych zawodach w roku szkolnym 2017/2018 zajęły miejsca od 1 do 12. Każda reprezentacja składa się z maksimum 15 zawodników, rocznik 1998 i młodsi. Zawodnicy zmierzą się w konkurencjach takich jak: skok w dal, pchnięcie kulą oraz biegi na 100 m, 400 m, 800 m oraz sztafeta 4×100.

Patronat honorowy nad Finałem Krajowym Ligi Lekkoatletycznej objęli:
– Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego,
– Starosta Kołobrzeski,
– Prezydent Miasta Kołobrzeg.

W uroczystym otwarciu konkursu udział wzięły również: Przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Adamska-Czepczyńska oraz Wicestarosta Helena Rudzis-Gruchała.

inf., zdj. Powiat Kołobrzeski