Jeszcze do 27 września można zgłaszać kandydatów do nagrody „Gryfita Szczecinecki”

Jeszcze do 27 września można zgłaszać kandydatów do nagrody „Gryfita Szczecinecki”

Szczecinecka Nagroda Kultury „Gryfita Szczecinecki” to wyróżnienie, które przyznawane jest lokalnym animatorom kultury oraz artystom związanym z naszym miastem. Nagroda przyznawana jest przez Burmistrza Szczecinka na wniosek instytucji kultury, związków i stowarzyszeń społeczno-kulturalnych, szkół, jednostek organizacyjnych, których statutowy zakres działania obejmuje zadania w dziedzinie upowszechniania kultury i sztuki, Komisji Kultury, Edukacji, Sportu i Turystyki Rady Miasta Szczecinek, dyrektora Samorządowej Agencji Promocji i Kultury oraz osób fizycznych, mieszkańców Szczecinka.
„Gryfita Szczecinecki” przyznany będzie w następujących kategoriach:
1. sztuki plastyczne,
2. twórczość literacka i upowszechnianie kultury,
3. muzyka i taniec,
4. film i teatr,
5. fotografia,
6. nagroda główna – tytuł Gryfity Szczecineckiego roku 2018.
Nagroda zostanie oficjalnie wręczona podczas Szczecineckiej Gali Kultury, która odbędzie się 6 października. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Szczecinka do zgłaszania osób, zespołów bądź grup artystycznych, które w Państwa mniemaniu przyczyniły się do upowszechniania lokalnej kultury i artystycznej promocji naszego miasta.
Wnioski należy składać w sekretariacie Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku do 27 września 2018r.

inf., zdj. SAPiK