Zakończył się XV Zlot Pojazdów Militarnych w Bornem Sulinowie

Zakończył się XV Zlot Pojazdów Militarnych w Bornem Sulinowie

W niedzielę 20 sierpnia zakończył się czterodniowy XV Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych “Gąsienice i Podkowy”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były muzea i grupy rekonstrukcyjne, którym zostały poświęcone Muzeum Zlotowe oraz Trakt Muzealny. Zainteresowani mogli obserwować prezentacje dotyczące skoków spadochronowych wykonywanych przez Cichociemnych na tereny okupowanej Polski oraz  zapoznać się z budową i działaniem spadochronu desantowego.
W imprezie udział wzięło 3500 osób zarejestrowanych jako zlotowicze, którym towarzyszyło około 560 pojazdów militarnych. Wydarzenie skupiało pasjonatów militariów nie tylko z całej Polski, ale również zza granicy. Pojawiły się grupy rekonstrukcyjne odwzorowujące wyposażenie żołnierza różnych armii świata z licznych okresów historii konfliktów zbrojnych.

Największym zainteresowaniem cieszył się Tankodrom, który był miejscem, gdzie zwiedzający mieli okazję oglądać oraz przejechać się pojazdami wojskowymi. Imprezie towarzyszyła również część artystyczna, odbywały się pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz koncerty zespołów muzycznych. W trakcie zlotu pojawiły się również stoiska gastronomiczne oraz punkty zabaw dla dzieci.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia na naszym profilu facebookowym: AktywnePomorze24

 

Galeria z sobotnich zlotowych atrakcji w Bornem Sulinowie. Według danych organizatora zarejestrowało się ponad 3500 zlotowiczów oraz ok 560 pojazdów militarnych!Zdjęcia wykonał Piotrek Karpowicz 🙂

Opublikowany przez AktywnePomorze24 Niedziela, 19 sierpnia 2018

 

17.08.2018 r.

Opublikowany przez AktywnePomorze24 Piątek, 17 sierpnia 2018