I Otwarte Wakacyjne Mistrzostwa Osób Niesłyszących w Lekkiej Atletyce

I Otwarte Wakacyjne Mistrzostwa Osób Niesłyszących w Lekkiej Atletyce

02.07.2018
W sobotę 30 czerwca na stadionie OSIR w Szczecinku odbyły się I Otwarte Wakacyjne Mistrzostwa Osób Niesłyszących w Lekkiej Atletyce. W zawodach uczestniczyło 35 zawodników, którzy rywalizowali w pięciu konkurencjach lekkoatletycznych – biegach na 100 i 400 metrów, skoku w dal, rzucie oszczepem oraz pchnięciu kulą. Sprint na dystansie 100 m. był dedykowany wyłącznie najmłodszym sportowcom, którzy nie ukończyli 11 lat i rozegrany został bez typowania zwycięzcy. Każde dziecko otrzymało złoty medal za uczestnictwo w rywalizacji na tym dystansie. Jeśli chodzi o pozostałe konkurencje, to w jedynie w rzucie oszczepem dominowali reprezentanci Szczecinka, natomiast w pozostałych – zawodnicy z Warszawy.

Najlepszych nagrodzono medalami i nagrodami, które wręczali m.in. pani Ewa Tomczyk – prezes Fundacji Przyjaciele Języka Migowego” w Szczecinku oraz pan Tomasz Wardziak – prezes Klubu Sportowego Młodzieży Niesłyszącej z Warszawy. Niewątpliwą atrakcją dla uczestników były vouchery ufundowane przez Szczecinecką Lokalną Organizację Turystyczną, które upoważniały do przejazdu bananem, dmuchaną kanapą, bądź też motorówką, w ramach trwającego festiwalu motorowodnego.

Organizator – Stowarzyszenie Aktywne Pomorze – pragnie podziękować wszystkim za udział w imprezie, a przede wszystkim za wspaniałą atmosferę panującą w czasie Mistrzostw. Na kolejne zawody zapraszamy już w przyszłym roku.

Poniżej prezentujemy zwycięzców poszczególnych konkurencji:
400 m
I miejsce – Adrian Szewczak  (Klub Sportowy Młodzieży Niesłyszącej w Warszawie)
Skok w dal
I miejsce – Oliwia Doszuta   (Klub Sportowy Młodzieży Niesłyszącej w Warszawie) i Mateusz Borowski  (Klub Sportowy Młodzieży Niesłyszącej w Warszawie)
Pchnięcie kulą
I miejsce – Artur Werbel (Klub Sportowy Młodzieży Niesłyszącej w Warszawie) i Monika FIołek (Klub Sportowy Młodzieży Niesłyszącej w Warszawie)
Rzut oszczepem
I miejsce – Piotr Szrebski (Fundacja Przyjaciele Języka Migowego w Szczecinku)

Pełna galeria zdjęć dostępna jest tutaj.

Opublikowany przez AktywnePomorze24/ Szczecinek Niedziela, 1 lipca 2018