Sukcesy akrobatek na Mistrzostwach Świata w Fitness Dzieci

Z udziałem 12 państw 15 – 17 czerwca odbyły się w Bratysławie Mistrzostwa Świata w Fitness Dzieci. O tytuły mistrzowskie walczyło ponad 200 młodych zawodniczek i zawodników z trzech kontynentów, w tym zawodniczki Akrobatycznego Klubu Sportowego „Darzbór” Szczecinek. Maya Bartoszek, Liwia Stańczykowska, Karolina Pietrzyk otrzymały powołanie z Polskiego Związku Kulturystyki i Fitness i reprezentowały nasz kraj w kategoriach wiekowych 11,12 i 15 lat. Karolina Pietrzyk w kategorii wiekowej do lat 15 zdobyła V miejsce. Liwia Stańczykowska w kategorii wiekowej lat 12 uplasowała się na X miejscu, a Maya Bartoszek w niższej kategorii 11 lat ostatecznie zajęła 13 miejsce. W klasyfikacji drużynowej Polska z dorobkiem 54 punktów uplasowała się na 4 miejscu.