Zawodniczki MKP Szczecinek rewelacyjnie pobiegły w „Polickiej Piętnastce”

Ponad 500 biegaczy rywalizowało w niedzielę w Policach na XXX Ogólnopolskim Biegu Ulicznym pod nazwą „Policka Piętnastka”. W ramach jednej imprezy biegowej sportowcy mogli zmierzyć się na trzech dystansach: 5 km, 10 km oraz 15 km. Dodatkowo dla młodszych biegaczy organizatorzy przygotowali wyścigi młodzieżowe. W zmaganiach rewelacyjnie spisały się 3 zawodniczki Miejskiego Klubu Pływackiego ze Szczecinka: Hanna Skrobanek, Aleksandra Baranek oraz Zofia Skrobanek.
Trzynastoletnia Hania Skrobanek na dystansie 5 km, jako najmłodsza startująca zawodniczka, wygrała w kategorii K 20, zajmując III mc wśród kobiet Open. Warto również dodać, że czas który osiągnęła (00:21:21) był trzynasty w łącznej klasyfikacji wszystkich 120 biegaczy.
W swojej kategorii wiekowej wygrała Zofia Skrobanek, najszybciej pokonując 800 m , a Aleksandra Baranek zwyciężyła na dystansie 1000 m.
Organizatorami imprezy byli: TKKF „Tytan” przy Z. Ch. „POLICE”SA – Grupa Azoty, Gmina Police oraz Starostwo Powiatowe Police.

Jednocześnie w imieniu zawodniczek, chcielibyśmy podziękować Miejskiemu Klubowi Lekkoatletycznemu za sprezentowanie koszulek reklamujących Szczecinecki Weekend Biegowy.