W Wałczu już po raz dziewiąty odbył się rowerowy Maraton MTB

W Wałczu już po raz dziewiąty odbył się rowerowy Maraton MTB

Prawie 100 zawodników uczestniczyło w sobotnich wyścigach terenowych zorganizowanych przez Wałecki Klub Turystyki RowerowejKolarze rywalizowali na dwóch odcinkach – Mini 15 km oraz Mega 46 km. Trasa prowadziła przez tereny Nadleśnictwa Płytnica – polne i leśne ścieżki w okolicach Wałcza. Słoneczna i bezdeszczowa pogoda sprawiła, że trasa była pełna suchego piasku i pyłu, co miejscami bardzo utrudniało jazdę cyklistom. Start i metę usytuowano przy skansenie Grupa Warowna „Cegielnia”, gdzie po zawodach można było zjeść posiłek regeneracyjny przygotowany przez Gospodę Pod Filarami i odpocząć po ciężkiej walce. Następnie najlepszych zawodników uhonorowano medalami, statuetkami oraz nagrodami, a cała impreza zakończyła się, zgodnie z założeniami organizatorów, ok godz.15:00.
W kategorii Open na dystansie Mega najszybciej dotarł do mety Jarek Panejko (Cubica Racing Team Pilchowo, czas – 1:45:26). Natomiast wśród pań zwyciężyła Julia Michałowska (Stowarzyszenie Rowerowy Szczecinek, czas – 2:09:18).
Na dystansie Mini wśród mężczyzn triumfował Eugeniusz Kaczmarek (Trzcianka, czas – 0:37:46), a wśród kobiet Angelika Stupkiewicz (WKTR, czas – 0:45:12).
Warto dodać, że najmłodszym rowerzystą startującym w zawodach był 6 – letni Antoni Rogacz, który pokonał dystans Mini z czasem 1:08:14. Dzielnego Antka na trasie wspierał tata, Rafał.
Główny organizator maratonu, Dariusz Hofman, zaprasza już w 2019 roku na jubileuszową, dziesiątą edycję wałeckich zmagań rowerowych.
Pełne wyniki dostępne są tutaj: Mini 15km, Mega 46km.

Wszystkim sportowcom gratulujemy wspaniałych rezultatów.

Zapraszamy do galerii zdjęć ze startu, finiszu oraz bezpośrednio z trasy. Fotografie dostępne są na naszym fanpage’u