Zawodnicy KSW Szczecinek walczyli w Sulejówku

Zawodnicy KSW Szczecinek walczyli w Sulejówku

14.04.2018
7 kwietnia w Sulejówku pod Warszawą odbyła się 2 edycja Gali Sztuk Walki Tae Fight II. Łącznie odbyło się 10 walk zawodowych w formule K-1 Rules, w tym walki o tytuły Zawodowego Mistrza Polski Federacji WAK-1F oraz Mistrza Europy W.C.G.O. W turnieju uczestniczyło również trzech „wojowników” z KSW Szczecinek, którzy zaprezentowali się mazowieckiej publiczności z dobrej strony.
Podczas gali gościli przedstawiciele federacji WAK1F z Armenii, natomiast gościem specjalnym był Krzysztof Pajewski – pierwszy Polak, który został mistrzem świata w taekwondo. Imprezę patronatem medialnym objęła TVP 3.
Jedyny debiutant w formule K-1, czyli Hubert Moszczyński, w kat -68kg przegrał minimalnie z gospodarzem – Bartłomiejem Szulimem z Klubu Sportowego Tae Sulejówek. W kolejnych walkach dwóch seniorów KSW Szczecinek zwyciężyło swoje pojedynki:
Kamil Mataczyński w kategori wagowej -81kg pokonał jednogłośnie decyzją sędziów Damiana Skotnickiego z TSW Łask – mimo, że sam w pierwszej rundzie wylądował na deskach i był liczony! W walkach wieczoru wystąpił z kolei jeden z najbardziej doświaczonych zawodników KSW Bartłomiej Mienciuk, który znokautował już w pierwszej rundzie przeciwnika z Gołdapi – Leona Kisłowskiego.
Obecnie zawodnicy KSW Szczecinek przygotowują się do Mistrzostw Polski w formile low-kick, które odbędą się już w najbliższy weekend.
Trenerami zawodników są Krzysztof Pajewski oraz Zbigniew Sołtys.