Zawodnicy Miejskiego Klubu Pływackiego odnieśli sukcesy w Pucharze Polski

W niedzielę 18.03.2018 r. na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie zakończyła się druga edycja Pucharu Polski juniorów młodszych w kategoriach do lat 14 i 16. W zawodach wzięło udział 162 zawodników i zawodniczek z 19 klubów polskich i niemieckich. Zawodnicy rywalizowali w pływaniu i biegu na dystansach 100m – pływanie i 1000m – bieg. W tych zawodach bardzo dobrze zaprezentowała się ekipa młodych zawodników Miejskiego Klubu Pływackiego Szczecinek. Największy sukces osiągnął Maciej Dąbkowski, który w kategorii do lat 14 zajął wysokie 7 miejsce w Polsce. W młodszej kategorii do lat 13 jego młodszy kolega klubowy Tomasz Polehoński zajął również 7 miejsce. Na bardzo dużą pochwałę zasługuje Hanna Skrobanek (13 lat), która debiutowała w kategorii do lat 14 i zajęła 11 miejsce w całych zawodach, a jej wynik biegu na 1000 m – 03:20,37 był drugim wynikiem całych zawodów !!!
Pozostałe miejsca naszych zawodników:
Aleksandra Baranek(kategoria 14 lat) – 13 miejsce
Zosia Skrobanek(kategoria 14 lat) – 33 miejsce
Antoni Borys(kategoria 14 lat) – 17 miejsce
Kacper Grześ(kategoria 16 lat) – 19 miejsce
Gratulujemy zawodnikom poprawienia rekordów życiowych i życzymy dalszych sukcesów sportowych w 2018 roku.