Ekstremalny „Bieg Spartakusa” w Bornem Sulinowie odbędzie się 2 czerwca

Ekstremalny „Bieg Spartakusa” w Bornem Sulinowie odbędzie się 2 czerwca

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 2 czerwca br. Borne Sulinowo stanie się areną „Biegu Spartakusa” – unikatowego, ekstremalnego biegu z przeszkodami dla ok. 300 osób. Rozmowy w sprawie organizacji wydarzenia oraz technicznej i finansowej współpracy pomiędzy przedstawicielami Gminy Borne Sulinowo, Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, Stowarzyszeniem Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa oraz głównym organizatorem biegu, tj. zespołem wielkich pasjonatów i społeczników, już w styczniu zakończyły się sukcesem, podpisaniem umowy i uruchomieniem zapisów na stronie http://biegspartakusa.pl/zapisy.html.

Do tej pory „Bieg Spartakusa” był cykliczną imprezą na terenie powiatu złotowskiego, która z roku na rok „rosła w siłę” i stawała się wśród biegaczy coraz bardziej rozpoznawalną i popularną marką. Jednak coraz większe aspiracje organizatorów, chęć rozwoju i działania zgodne z powiedzeniem: „Zysk jest zapłatą jaką otrzymujesz, kiedy wykorzystujesz okazję, jaką daje ci zmiana…” sprawiły, że w tym roku bieg przełajowy odbędzie się w Bornem Sulinowie, na terenie tankodromu będącego w zarządzie Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa i terenie leśnym należącym do Nadleśnictwa Borne Sulinowo. Czwarta, tym razem borneńska edycja biegu przełajowego będzie dostosowana do charakteru naszego miasta, a dzięki uprzejmości prezesa Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii, pana Jarosława Marczyńskiego, naznaczą ją także militarne akcenty. Zważywszy na potencjał sprzętowy organizacji, z całą pewnością będzie to mistrzowsko wykonana wojskowa sceneria. Około 35 przeszkód, w połączeniu z niezwykle ukształtowanym terenem – rzeka, jezioro, bagna, liczne nierówności i podbiegi, będą wyzwaniem dla osób, które przygodę z biegami przełajowymi dopiero zaczynają, jak też przygodą i przyjemnością dla tych już wytrawnych i utytułowanych biegaczy.

Jedno jest pewne – żaden tego typu bieg w Polsce nie będzie miał tak niezwykłej oprawy. „Bieg Spartakusa” został bowiem wpisany w obchody 25-lecia Bornego Sulinowa. Nietypową nagrodą dla biegaczy będzie zatem koncert zespołu „Łzy” i występ charyzmatycznej wokalistki z grupy muzycznej „Modesta Pastiche”. Kulminacyjny, jubileuszowy dzień naszego miasta, którego ważnym elementem będzie „Bieg Spartakusa”, zwieńczony zostanie efektownym, profesjonalnym pokazem laserów i pirotechniki osadzonych w klimatycznej aurze spichlerzy na tankodromie.

W dniu 2 czerwca (w sobotę) do Bornego Sulinowa zapraszamy całe rodziny biegaczy. Dla najmłodszych główny organizator biegu zaplanował specjalną, bezpieczną trasę (impreza biegowa dla dzieci „Spartakus Kids”) oraz „Fabrykę Radości”. O wszystkich szczegółach dotyczących biegu i obchodów 25-lecia Bornego Sulinowa będziemy Państwa na bieżąco informować na stronach internetowych Urzędu Miejskiego i podległych mu jednostek. Składamy serdeczne podziękowania panu Romanowi Radowskiemu – „frontmanowi” „Biegu Spartakusa”, który z pokorą i cierpliwością wtajemnicza przedstawicieli Urzędu Miejskiego i Centrum Kultury i Rekreacji w arkana organizacji biegów przełajowych oraz całemu zespołowi, dzięki któremu tego rodzaju bieg będzie mógł zadebiutować w Bornem Sulinowie.

Zapraszamy do udziału w tym ekstremalnym biegu, bo zgodnie z ideą „Spartan” – chodzi w nim przede wszystkim „ (….) o pokonywanie własnych słabości i pokazywanie sobie samemu, że rzeczy niewyobrażalne są możliwe”…

inf., zdj. Urząd Miejski Borne Sulinowo