Już po raz III odbył się Bieg Marchewkowy im. Andrzeja Żukowskiego

118 zawodników ukończyło III Bieg Marchewkowy im. Andrzeja Żukowskiego w Słowinie. Bieg odbył się w nowej formule, zmienił się również organizator, którym od tego roku jest gmina Darłowo. Bieg odbył się na dystansie 10 kilometrów na trasie Słowino do Boleszewa tutaj po pięciu kilometrach nawrót i powrót do Słowina. Start biegaczy poprzedziła wizyta na pobliskim cmentarzu gdzie spoczywa Andrzej Żukowski, na grobie biegacza złożono kwiaty, zapalono pamiątkowy znicz. Sygnał do startu dał proboszcz kościoła w Słowinie ks. Bogdan Podbielski. Pierwszy na mecie zjawił się Adrian Kępka z Wiekowa z czasem 36:26 min., drugi był Krzysztof Wilczewski (MKS Święc Sławno) -36:33 min., trzeci – Michał Ziemian (KB Goch Bytów) – 37:36 min, czwarty Witold Mierzwa (Darłowo) – 37:55 min, piąty Maciej Rudnikowski (Darłowo) – 38:00 min. Wśród kobiet zwyciężyła Gosia Gosia Pazda-Pozorska uzyskując 39:47 min., druga była Monika Reglińska (KB Goch Bytów) – 42:32 min., trzecia – Monika Nieckarz (Sławno) – 45:14 min., czwarta była Monika Harbutiak (Cisowo) – 45:33 min, piąta Anka Konieczna (Koszalin) – 45:52 min. Każdy zawodnik, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe. Wśród zawodników zostało rozlosowanych 5 bonów upominkowych o wartości 100 złotych do sklepu Decathlon. Wójt gminy Radosław Głażewski nagrodził również najlepszych zawodników gminy Darłowo Adrian Kępkę oraz Monikę Harbutiak nagrodami rzeczowymi.