Husaria Race Team wystartowała w zawodach Runmageddon w Pabianicach

21.11.2017
W dniach 18-19 listopada 9 zawodników Husarii Race Team, oddział Szczecinek wystartowało w zawodach Runmageddon w Pabianicach.
Pierwszego dnia w formule Rekrut (6km, 30+ przeszkód) wystartował Maciej Mydłowski. W niedziele odbył się Finał Ligi Runmageddon (10km, 50 + przeszkód) i Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych. W Mistrzostwach, w kategorii elite wystartowali: Izabela Frontczak, Rafał Różnański i Piotr Świgoński. W finale i kategorii open: Adam Kander, Sławomir Woźniak, Piotr Kozłowski i Andrzej Dyczkowski, Łukasz Kwaśniewski.
Trasa przygotowana przez organizatorów okazała się bardzo ciężka. Znacząca część trasy poprowadzona była odcinkami wodnymi. Aby ukończyć bieg zawodnicy niekiedy musieli zanurzyć się w wodzie po szyje, co przy temperaturze powietrza około 3 stopni stwarzało realne zagrożenie hipotermii u zawodników. Temperatura, wiatr i woda spowodowały że duża część uczestników nie ukończyła zawodów. Żadna drużyna nie została klasyfikowana, MP kobiet również pozostały nierozstrzygnięte. Był to jeden z najtrudniejszych biegów, jakie w tym sezonie przygotował Runmageddon.