GKS GROM Turowo  51 : 74  UKS 16 KSKK Koszalin

19.11.2017
GKS GROM Turowo  51 : 74  UKS 16 KSKK Koszalin (14:20; 13:19; 16:16; 8:19)

17 listopada 2017, tym razem w piątek, odbyła się kolejka ligowa Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w kategorii wiekowej U16 kobiet. W swojej hali w Turowie Kadetki GROMu podejmowały UKS 16 KSKK Koszalin.
Do meczu zawodniczki obu drużyn przystąpiły mocno skoncentrowane i z ogromną wolą walki. Mecz przez całe 40 minut toczony był w szaleńczym tempie. Walka na całym boisku okupiona była nerwowością pod koszami obydwu zespołów. W meczu zawodniczki GROMu zmarnowały znacznie więcej stuprocentowych sytuacji pod koszami niż przeciwnik, dokładając do tego 13 przestrzelonych osobistych.

To starsze dziewczęta Koszalina (rocznik 2002) w tym spotkaniu przechyliły zwycięstwo na swoją stronę. Drużyna spod Szczecinka, grając młodszym rocznikiem w rozgrywkach U16 zdobywa bardzo cenne doświadczenie na przyszły sezon. W trzech z czterech kwart koszykarki GROMu zmusiły przeciwnika do przekroczenia limitów fauli, grając odważnie 1:1 w ataku.
Jako trener zespołu jestem bardzo zadowolony z postawy Dziewcząt – ciesząc się, że wróciliśmy po nieudanym początku sezonu do właściwego nastawienia do gry – na bazie którego, poprawa reszty „niedociągnięć” to kwestia czasu – podsumowuje Marcin Gurtatowski. Mamy wyraźnie wyznaczone zadania szkoleniowe na dalszą część sezonu.
Nad bezpieczeństwem zawodniczek czuwał jak zwykle niezawodny Ochotniczy Zespól Ratownictwa Medycznego Tadmed – serdecznie dziękujemy.