Mastersi z Pomorza walczyli w Pucharze Polski

Mastersi z Pomorza walczyli w Pucharze Polski

24.10.2017
W dniach 21 i 22 października na basenie miejskim w Szczecinku odbyły się IX Zawody Pływackie Kategorii Masters Szczecinek 2017, zorganizowane w ramach Pucharu Polski. Do startu zgłosiło się 35 klubów z różnych miast, między innymi: ze Szczecina, Zgierza, Poznania, Koszalina, Gdyni, Warszawy, Olsztyna i Białegostoku oraz zawodnicy z Rosji. Łącznie rywalizowało ponad 120 zawodników. Najmłodsza pływaczka miała 21 lat, a najstarsza 80. W pierwszym i drugim dniu zawodów rozegrano w sumie 10 konkurencji indywidualnych i dwie sztafety. Ścigano się na dystansach od 50 do 400 metrów różnymi stylami pływackimi.

Mastersi to zawodniczki i zawodnicy, zarówno amatorzy jak i byli zawodnicy, w wieku od 20 lat wzwyż. Startujący podzieleni byli na kategorie wiekowe oznaczone literami alfabetu. W jednym dniu można było wystartować na dwóch dystansach indywidualnie oraz w sztafecie. W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajął TKKF Koszalin Masters, drugie – Masters Zgierz, a trzecie Masters Szczecinek. Najlepszą zawodniczką zawodów okazała się Daria Fajkowska (Masters Zgierz), a najlepszym zawodnikiem Stanisław Kaczmarek (Warta Poznań).
Wyniki zawodów zamieszczamy tutaj.

Szczególne podziękowania należą się osobom, które wspierały organizację zawodów – Burmistrzowi Miasta Szczecinka Jerzemu Hardie-Douglasowi, Staroście Szczecineckiemu Krzysztofowi Lisowi, Prezesowi spółki Aqua-Tur Beacie Brackiej, Członkowi Zarządu firmy Kronospan Joannie Jodłowskiej, Dyrektorowi SAPiK-u Kamilowi Klimkowi i Prezesowi ZGM TBS Tomaszowi Wełkowi.
Organizator, Szczecineckie Towarzystwo Pływackie „Masters”, zaprasza wszystkich chętnych do swojego klubu. Szczegóły na stronie www.masters.szczecinek.pl.

Zdjęcia z zawodów znajdziecie na naszym fanpage’u.
Zapraszamy do polubienia naszej strony!

Puchar Polski w Szczecinku 2017

Opublikowany przez AktywnePomorze24 na 24 października 2017