Jeźdźcy rywalizowali w Budzistowie k. Kołobrzegu

Jeźdźcy rywalizowali w Budzistowie k. Kołobrzegu


W miniony weekend na terenie Ośrodka Jeździeckiego „Michalski” w Budzistowie odbyły się Polsko – Niemieckie Zawody w Skokach przez Przeszkody. Była to już ósma edycja tych niezwykłych zmagań. Na trawiastym parkurze zawodnicy, a dokładniej pary składające się z jeźdźca oraz konia, rywalizowały w poszczególnych klasach. Trudność skoków zwiększała się wraz kolejnymi kategoriami – od mini LL do N. Przeszkody ustawione były na wysokości od 80 do 120 cm. W zmaganiach wzięło udział ponad 170 koni. Niemcy reprezentowała 25 osobowa grupa wyróżniających się zawodników.
Rodzice niemieckich jeźdźców zachwalali organizację konkursu oraz przygotowanie parkuru. Zaznaczyli, że dla nich przyjazd do Budzistowa jest pracą połączoną z odpoczynkiem. Carsten Börner – trener i kierownik grupy niemieckiej powiedział nam, że przyjechali tutaj po raz piąty i w następnym roku z przyjemnością znów zawitają nad polski Bałtyk. Chwalił przyjazną atmosferę zawodów oraz gościnne nastawienie organizatorów. Podkreślił także, ze zawody w Budzistowie bardzo im odpowiadają, gdyż mogą w nich startować początkujący jeźdźcy oraz ci bardziej doświadczeni, a poziom startów jest adekwatny dla różnych grup wiekowych.
W intencji zawodników została także odprawiona uroczysta msza, w trakcie której poświęcono relikwie świętego Jana Pawła II, które właściciel ośrodka otrzymał od księdza kardynała Dziwisza. Następnie relikwie zostały umieszczone na honorowym miejscu w tutejszej kapliczce. Najlepsi jeźdźcy otrzymali puchary, nagrody rzeczowe oraz finansowe.
Zawody zostały zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu, przy osobistym udziale starosty, pana Tomasza Tamborskiego.
Poniżej publikujemy wyniki zawodów:
Wyniki ZR-B Budzistowo 27-28.05.17

zdjęcia:
filmik: