Kołobrzeg Maraton 2017 odbył się po raz piąty

07.05.2017
Łącznie 396 sportowców stanęło w sobotni poranek na starcie kołobrzeskiego maratonu oraz półmaratonu. Trasa, którą musieli pokonać lekkoatleci wiodła wzdłuż linii brzegowej z Kołobrzegu do Gąsek i składała się z odcinków gładkiej kostki brukowej oraz duktu leśnego. Z rozmów z uczestnikami biegu dowiedzieliśmy się, że była również dosyć wymagająca. Zawody przeprowadzone zostały w ruchu otwartym zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów, co dodatkowo utrudniało zmagania.

Najszybciej odcinek 42,195 km z czasem 02:52:52 pokonał Paweł Kosek, natomiast półmaraton wygrał Sylwester Szymański z czasem 01:16:05. Dla zwycięzcy półmaratonu, z którym przeprowadziliśmy rozmowę po biegu, dużą niedogodnością na trasie było omijanie przechodniów, których przybywało wraz z upływem czasu. – Do tego, po kilku kilometrach, dogoniliśmy grupę maratończyków, która wystartowała 10 minut wcześniej, co spotęgowało tłok – dodaje S. Szymański. Warunki atmosferyczne zawodnikom dopisały, większość chwaliła bezwietrzną pogodę oraz brak opadów.
W ramach imprezy rozegrano również biegi dzieci i młodzieży – Kids Maraton. Do startów tych zgłoszonych zostało 157 biegaczy, którzy walczyli o najlepsze wyniki podzieleni w odpowiednich kategoriach wiekowych. Głównym organizatorem imprezy było stowarzyszenie “Kołobrzeg Morzem Sportów”.

Z nad morza wprost nad jezioro Trzesiecko!
Siłą rozpędu uczestnicy Półmaratonu i Maratonu w Kołobrzegu, którzy zapiszą się w ciągu weekendu i dokonają wpłaty do końca tygodnia otrzymują zniżkę 20 zł na maraton i 10 zł na piętnastkę w Szczecinku. W tytule wpłaty prosimy oprócz wymaganych danych, o podanie numeru startowego z Kołobrzegu.

Informacje dostępne na profilu Szczecineckiego Weekendu Biegowego.