W Wałczu odbył się XIX Międzynarodowy Puchar Karate W.S.I. Poland

W Wałczu odbył się XIX Międzynarodowy Puchar Karate W.S.I. Poland


23 kwietnia w hali sportowej COS OPO w Wałczu odbyły się zawody w karate tradycyjnym. Na macie stanęło 211 zawodników, w tym uczestnicy z Prenzlau oraz Moskwy. Walki zostały rozegrane w stylu shotokan, w konkurencjach kata i kumite. Finały uatrakcyjnił pokaz w wykonaniu najmłodszej grupy karateków – grupy przedszkolnej O opinię zapytaliśmy gości spoza kraju:
Trener klubu Zanshin Prenzlau, Uwe Lucka (2 dan) – Jesteśmy tutaj po raz drugi. W zeszłym roku byliśmy na Turnieju jako obserwatorzy, natomiast w tym roku już bierzemy w nim udział wraz z zawodnikami. Świetna organizacja, super hotel, super hala. Jesteśmy zadowoleni z osiągniętych dzisiaj wyników. W sumie do Wałcza przyjechaliśmy w składzie szesnastoosobowym.
Nina, zawodniczka klubu karate z Moskwy, która w Wałczu wywalczyła brązowy medal, powiedziała nam z kolei, że to jej pierwsza wizyta na Pomorzu Zachodnim. Turniej również bardzo jej się podobał.
Organizatorem wydarzenia był Klub Karate Tradycyjnego w Wałczu. Klub należy do World Shotokan Institute – Poland, który jest związkiem sportowym skupiającym kilkanaście klubów karate z całego kraju. Wałecką grupę założył Zbigniew Ruta w 1987 roku. KKT w tym roku będzie obchodził swoje 30-lecie. Z okazji jubileuszu prezes stowarzyszenia, Krzysztof Gwizdała, planuje zorganizować w czerwcu piknik rodzinny. W klubie na co dzień ćwiczy ok. 130 sportowców. KKT dzięki dotacji z Urzędu Miasta w zeszłym roku prowadził darmowe zajęcia od września do grudnia. Łącznie w klubie szkoli się 6 grup treningowych. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki w godzinach od 17 do 20 w sali „kornelówki”, czyli Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Robotniczej w Wałczu. Karateków KKT do zawodów przygotowali: Zbigniew Ruta (5 dan), Karolina Pytel-Ruta (4 dan), Weronika Gwizdała (2 dan), Krzysztof Gwizdała (3dan) i Maciej Świstun (2 dan).

Krótki filmik z finałowej walki oraz zdjęcia z Turnieju: