W sobotę rusza wyciąg narciarski na Trzesiecku. Planowane ceny mogą być niższe niż rok temu!

W sobotę rusza wyciąg narciarski na Trzesiecku. Planowane ceny mogą być niższe niż rok temu!


O rozpoczęciu sezonu wodniackiego w Szczecinku pisaliśmy już wcześniej. Przypomnijmy, że uroczystość odbędzie się już w najbliższą sobotę na terenie RCEEiRJ. Dziś natomiast, dzięki informacjom przekazanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, znamy nieco więcej szczegółów dotyczących funkcjonowania wyciągu do nart wodnych. Zapewne najistotniejszą sprawą, która interesuje przeciętnego użytkownika, jest tegoroczna cena za tę atrakcję. Otóż nowy operator wyciągu, którym w tym sezonie jest szczecinecki OSiR, już teraz zdradza, że planowane ceny są niższe, lub też pozostaną na takim samym poziomie jak w poprzednich latach. To dobra wiadomość dla wszystkich „wodniaków”. Ostateczna decyzja ma zapaść do końca tygodnia.

Co do dalszych konkretów, to w pierwszym miesiącu z wyciągu korzystać będzie można w dni robocze od 12:00 do 19:00, a w weekendy od 11:00 do 19:00. Co ważne, długi majowy weekend traktowany będzie jak normalna sobota i niedziela, co oznacza z kolei, że w sprzedaży będą karnety weekendowe. Karnety podzielone zostały na sezonowe, miesięczne i weekendowe. Ceny będą zróżnicowane ze względu na wiek bądź przynależność do szczecineckich klubów wakeboardingu i narciarstwa wodnego.

Wszystkie regulaminy korzystania z wyciągu oraz cenniki zostaną przedstawione na oficjalnej stronie internetowej wyciag.szczecinek.pl, która w najbliższych dniach rozpocznie swoje funkcjonowanie.

Warto zaznaczyć, że obiekt przeszedł już wszystkie niezbędne odbiory przeprowadzone przez Transportowy Dozór Techniczny oraz firmę producenta – niemiecki Rixen. Wcześniej wyciąg został sprawdzony w części podwodnej przez płetwonurków ze stowarzyszenia Murena. Na wodzie są już także rozstawione przeszkody dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

W trakcie sezonu planowane jest również zorganizowanie Strefy Chill Out w końcowej części pomostu, gdzie użytkownicy będą mogli odpocząć korzystając z parasoli i leżaków.

Zdjęcia z poprzedniego sezonu: