Klub Sportowy Pentathlon Szczecinek na zawodach w Starogardzie Gdańskim

Klub Sportowy Pentathlon Szczecinek na zawodach w Starogardzie Gdańskim

7 kwietnia 21 zawodników KS Pentathlon Szczecinek wystartowało w zmaganiach w dwuboju pod hasłem „Od dwuboju do pięcioboju szlakiem Oktawii Nowackiej”.

Oktawia Nowacka to polska pięcioboistka urodzona w Starogardzie Gdańskim, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio, zdobywczyni Pucharu Świata, medalistka mistrzostw Europy i mistrzostw Polski. Sukcesy Oktawii  Nowackiej postanowił wykorzystać Pomorski Okręgowy Związek Pięcioboju Nowoczesnego, który we współpracy z Pomorską Federacją Sportu, Urzędem Marszałkowskim woj. pomorskiego oraz pięcioma miastami-gospodarzami poszczególnych imprez, organizuje cykl zawodów. Komplet zmagań składać się będzie z pięciu imprez sportowo-rekreacyjnych, w których przewidziano udział Oktawii Nowackiej oraz innych olimpijczyków. Młodzi sportowcy będą rywalizować kolejno w Starogardzie Gdańskim (7 kwietnia), Tczewie (28 kwietnia), Władysławowie (19 maja), Kosakowie (2 czerwca) oraz Gdyni (9 czerwca).

W rozgrywkach w Starogardzie Gdańskim brali udział najmłodsi zawodnicy klubu w wieku od 8 do 12 lat. Ich zadaniem było przepłynąć 50m stylem dowolnym oraz przebiec 600m. Zawody te były wyjątkowe dla wielu sportowców ze Szczecinka, gdyż w dwuboju startowali po raz pierwszy. Starty dwójki z nich można uznać za szczególnie udane: w kategorii wiekowej do lat 11 Mateusz Pieńkos zdobył srebrny medal, a Paweł Okuniewicz brązowy. Oprócz uzyskanych wyników niemniej ważne jest zdobyte doświadczenie sportowe, które zapewne zaprocentuje w kolejnych zmaganiach.

Podziękowania za uzyskane wyniki należą się w szczególności trenerom, rodzicom za pomoc i wsparcie, władzom miasta Szczecinek za dotację finansową, a także sponsorowi klubu, firmie B-Max.

kliknij aby przejść do galerii z zawodów